Analiza danych kluczem do sukcesu

Działalność danego przedsiębiorstwa codziennie dostarcza masę danych pochodzących m.in. ze zwykłych zadań firmy, prowadzonych projektów i kampanii. Właściwa analiza tych danych może w znacznym stopniu przyczynić się do podejmowania trafnych decyzji dotyczących rozwoju firmy.

 

Systematyczna i wnikliwa analiza danych dotyczących danego przedsiębiorstwa jest możliwa przy użyciu odpowiednich narzędzi. Procesy decyzyjne wspiera Microsoft, który do porządkowania informacji proponuje produkty, funkcjonujące na bazie zaawansowanych raportów. Produkty te to Microsoft Excel, Microsoft SQL Server oraz Microsoft SharePoint.

Microsoft Excel to jedna z najbardziej znanych narzędzi analitycznych na rynku. Pakiet tego programu zawiera nowoczesne narzędzia dzięki którym możliwa jest analiza i wizualizacja danych. Dzięki temu śledzenie i wyróżnianie najważniejszych informacji jest niezwykle proste. Wśród niezbędnych do analizy funkcji można wymienić między innymi tabele przestawne, wykresy przestawne, wykresy przebiegu w czasie oraz obiekty Slicer, będące wizualnymi kontrolkami filtrującymi dane w tabelach. Dużą zaleta programu jest jego dostępność oraz możliwość zarządzania plikami w sieci.

Za pomocą Microsoft SQL Server możliwa jest konsolidacja danych pochodzących z wielu źródeł, prowadzenie analiz, generowanie raportów czy udostępnianie odpowiednich dokumentów właściwym użytkownikom. Technologie zastosowane w Microsoft SQL Server umożliwiają również dokonywać takich działań, jak, np. łączenie produktów w zestawy i obliczanie zysków wynikających z obniżki cen. Warto wiedzieć, że analiza danych przeprowadzana jest w prosty sposób za pomocą oprogramowania Microsoft Excel, który jest powszechnie znany i prosty w obsłudze.

Microsoft share point pozwala na publikowanie wyników analiz przeprowadzonych za pomocą wcześniej wspomnianych programów. Takie rozwiązanie sprawia, że dane są zawsze dostępne. Ponadto po wprowadzeniu odpowiednich ustawień przez administratora, każdy pracownik może mieć dostęp do danych niezbędnych na jego stanowisku pracy.

Podsumowanie:

Działalność firmy codziennie przyczynia się do napływu nowych informacji o jej funkcjonowaniu. Systematyczna analiza tych danych pozwala na podejmowanie trafnych decyzji, które znacznie wspomagają rozwój przedsiębiorstwa. By jednak dokonywać tego we właściwy sposób potrzebne są odpowiednie narzędzia. Niezastąpione w tym celu będą programy Microsoft Excel, Microsoft SQL Server oraz Microsoft SharePoint oferowane przez Microsoft. Dzięki nim firma w prosty sposób może gromadzić, analizować i raportować wszelkie dane wyznaczające kierunek prężnego rozwoju danego przedsiębiorstwa.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *