Przechowywanie i przesyłanie danych przy pomocy Smartpena Livescribe Sky WiFi

smartpenSłyszeliśmy już o samochodach smart, na okrągło słyszymy też o smartfonach. Teraz przyszedł czas na smartpeny. Czym są i jakie funkcje ze sobą niosą?

Smartpen Livescrib Sky WiFi to niezwykłe urządzenie, które po bliższym poznaniu z pewnością każdy z nas chciałby mieć na własność. Wyjątkowy długopis wykorzystuje technologię chmury obliczeniowej, dzięki czemu przesyła zapisane informacje do usługi Evernote, która jest bardzo popularna w innych krajach. Zapisane informacje może również udostępnić m.in. na Facebooku.

Niezwykłość tego urządzenia się na tym jednak nie kończy. Jedną z wyróżniających się funkcji smartpena jest możliwość nagrywania głosu podczas pisania. Wystarczy przycisnąć w odpowiednim miejscu rozpoczęcie nagrywania i zapisać informację, gdzie będzie można odtworzyć usłyszane wiadomości. Może być to zarówno w formie zdania, które będzie rozwinięte w formie głosowej, jak i w formie kropki, kreski, liczby. Forma zależy wyłącznie od nas.

smartpen

W każdej chwili zapisane informacje można odtworzyć np. na tablecie. W tym przypadku można przesuwać notatki, odtwarzać je, a także edytować.

W skład zestawu smartpen wchodzi:

  • długopis smartpen Sky WiFi,
  • zeszyt, w którym notuje się informacje,
  • kartka z poszczególnymi funkcjami dla smartpena, np. włączenie WiFi, nagrywanie głosu czy dodatkowa klawiatura. Dodatkowo na każdej stronie u dołu znajdują się najważniejsze opcje takie jak nagrywanie głosu czy przechodzenie do innych notatek. Wśród kartek znajduje się także specjalne miejsce do liczenia na kalkulatorze.

smartpen

By rozpocząć pracę potrzebne jest połączenie do sieci, wpisanie hasła i jesteśmy gotowi do działania. Urządzenie kompatybilne jest z MACiem, Windowsem, Androidem, a także z wieloma innymi.

Cena Smartpena Livescribe Sky WiFi wynosi ok 170 dolarów za model z 2GB pamięci, 200 dolarów za model z 4GB pamięci lub 250 dolarów za model z 8GB pamięci. Dla ułatwienia zaznaczamy, że model z 4GB to około 400 godzin nagrywania.

Bylibyście zainteresowani?

Źródło: livescribe.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *